3 důvody, proč se QR kód vyplatí i vašemu podnikání

Máte hotel, restauraci nebo firmu, ale ještě nepoužíváte QR kód? Děláte chybu. QR kód může znamenat pro vaše podnikání mnohem více než jen abstraktní čtverec na letáku nebo vizitce.

Co je QR kód a jak funguje?

QR je skenovatelný obraz, skládající se zčerných čtverečků a teček, které ukrývají určité informace o službě či produktu. Funguje podobně jako čárový kód v supermarketu, akorát s tím rozdílem, že si ho může přečíst kdokoli, třeba i váš potenciální zákazník. Stačí k tomu totiž obyčejný sken na smartphonu.

Užitečnost QR kódu v marketingu

V dnešní uspěchané době jsou lidé velmi pohodlní a nejraději by měli vše hned. Proč toho tedy nevyužít? S QR kódem jim na jedno kliknutí poskytnete informace o svém produktu či službě, které je zajímají a ulehčíte jim tak práci s vyhledáváním. Také je můžete nasměrovat na neodolatelnou nabídku či časově omezenou slevu. Navíc budete vždy v obraze, jak si vedete, protože dynamické QR kódy zaznamenávají počet skenů v průběhu času i použitá zařízení.

Síla QR kódu v prodeji

QR kódy také výrazně usnadňují prodejní a platební transakce. Má váš zákazník málo času? Stačí, když naskenuje QR kód a ten ho odkáže přímo na vaši online platební bránu. Zákazník tak může pomocí aplikace PayPal zaplatit v hotelu, restauraci i kavárně. Nebo proplatit fakturu online, aniž by musel do internetového bankovnictví a zadávat vše ručně.

QR kód a zákaznický servis

vygenerovaným QR kódem poskytnete svým zákazníkům nadstandartní servis. Potřebují heslo na wifi? Nemusíte nic diktovat ani jim ho dávat k opisování. Stačí, když si naskenují QR kód a přihlásí se už sami. To stejné platí např. i pro restaurace. Máte frmol a nestíháte? Umístěte QR kód na stůl a nechte zákazníky načíst jídelní lístek hned po příchodu, bez nutnosti čekání na obsluhu. Je to pohodlné, rychlé a vašim zaměstnancům to ušetří čas.

Jak vidíte sami, QR kódy se v podnikání jistě vyplatí. Pokud máte zájem o jejich vytvoření, rádi vám s tím pomůžeme. Více na barcodes.cz.

Získejte svůj první QR ještě dnes. Ty jednodušší generujeme i na počkání!