8 tipů pro úspěšný střízlivý leden

Výhody střízlivého životního stylu se stanou zcela evidentními, když člověk úspěšně dokončí střízlivý měsíc, jako je „střízlivý leden“. Budete se cítit jinak, psychicky i fyzicky.

I když alkohol pijete jen příležitostně nebo společensky, vašemu tělu i mysli může prospět střízlivý měsíc, kdy se zavážete na 30 dní bez alkoholu.

Tento střízlivý měsíc dává vašemu tělu reset, posiluje zdraví a pomáhá vám naučit se zvládat obtížné emoce nebo situace bez alkoholu.

Střízlivý leden, také známý jako „suchý leden“, je pro mnoho lidí oblíbenou tradicí, protože „efekt nového začátku“ nového roku poskytuje další motivaci, kterou potřebujeme udělat něco náročného .

Je třeba poznamenat, že pokud si myslíte, že máte závislost na alkoholu, měli byste vyhledat odbornou pomoc. Problémy se zneužíváním návykových látek vyžadují dlouhodobý zásah, ne jen střízlivý měsíc. Pokud si myslíte, že máte nezdravý vztah k alkoholu , řekněte o svém problému své rodině a požádejte o pomoc, vyhledejte si místní zdroje dostupné ve vaší komunitě týkající se závislosti na alkoholu a využijte zdroje od Anonymních alkoholiků .

Než se pustíme do několika tipů, jak střízlivý leden dokončit úspěšně as malou výzvou, zopakujme si některé výhody střízlivosti.

Proč zkusit Sober January? Výhody střízlivého životního stylu

Někteří lidé, kteří střízlivý leden zkusí, se nakonec zavázali k dlouhodobému střízlivému životnímu stylu, což není překvapivé vzhledem ke zdravotním výhodám.

Podívejte se na některé z výhod životního stylu bez alkoholu níže:

  • Zlepšená nálada (pamatujte, že alkohol je depresivní)
  • Zdravější vztahy
  • Lepší zdraví mozku
  • Naučené a praktikované zdravější strategie zvládání
  • Zdravější váha a zdravější pleť
  • Ušetříte peníze
  • Zlepšená hladina energie
  • Vyšší produktivita
  • Žádné kocoviny
  • Prevence některých druhů rakoviny a nemocí

A mnohem víc.

Další informace o tom, proč byste měli zkusit vynechat alkohol, najdete v tomto článku o výhodách střízlivosti .

Tipy na střízlivou lednovou cestu

Můžete mít pocit, že 30 dní můžete dělat cokoli, protože 30 dní není tak dlouhá doba. Nicméně ti, kdo pijí společensky, mohou být překvapeni některými výzvami na cestě.

Níže uvádíme několik tipů, které vám mohou pomoci zůstat 30 dní bez alkoholu.

1. Hledejte střízlivé přátele

Každý má pravděpodobně alespoň jednoho přítele, který se zdržuje alkoholu. Zvláště v lednu, kdy mnoho lidí zkouší cestu Střízlivý leden.

Vaši střízliví přátelé mohou být nejen lidé, se kterými si můžete užívat střízlivé aktivity, ale mohou také fungovat jako kamarádi, kteří se budou zodpovídat. Síla zodpovědného kamaráda je nepopiratelná Můžete se navzájem kontrolovat, trávit spolu čas, protože vaše cíle jsou v souladu, navzájem se povzbuzovat a motivovat.

2. Objednejte si Mocktail

Pokud jste v restauraci, není na škodu si objednat Mocktail nebo faux koktejl. Mocktaily jsou lahodné k popíjení a určitě chutnají jako skutečné koktejly, bez chlastu. Popíjení tohoto nealkoholického nápoje může být také klíčem k tomu, abyste to nevzdali a objednali si skutečný drink z nabídky.

3. Najděte střízlivé aktivity, které máte rádi

Ne všechny aktivity se dobře mísí s alkoholem. Například turistika a alkohol nejdou dohromady. Chcete se cítit s čistou hlavou, když se kocháte krásnou krajinou a dýchat čerstvý vzduch. Nechcete být poškozeni ani při pokusu o lezení nebo túru. Ne, turistika je jednou z těch extrémně příjemných aktivit, které se rozhodně nekombinují s alkoholem, takže jde o fantastickou střízlivou aktivitu.

Většina outdoorových aktivit je příjemnější za střízliva, takže se snažte více chodit ven. Čerstvý vzduch je skvělý pro vaše duševní zdraví. Stejně tak se sportuje lépe střízlivý.

Mezi další příklady aktivit, o kterých zjistíte, že jsou mnohem lepší bez alkoholu, patří návštěva kina, jízda na kole, lekce jógy, vymalování bytu nebo kurz umění.

4. Časopis o zdravotních přínosech, kterých si všimnete

Zapisování do deníku vás může po cestě motivovat. Zapište si svůj suchý měsíc a napište, jak se díky němu cítíte lépe. Deník o všech přínosech pro zdraví, kterých si všimnete během tohoto období, kdy vyloučíte alkohol ze svého jídelníčku . To vám udrží motivaci pokračovat. Můžete si také zapsat svůj „proč“ do deníku, abyste si vzpomněli, proč se chcete zavázat ke střízlivému lednu, ať už jako experiment nebo ze zdravotních důvodů.

5. Vyhněte se pokušení

Během střízlivého měsíce se budete chtít vyhnout určitým situacím, jako jsou noční kluby, bary nebo jiné spouštěcí situace. Budete se také chtít vyhnout situacím, o kterých si opravdu myslíte, že jsou s alkoholem zábavnější. Vyhněte se pokušení tím, že se budete držet tohoto plánu a také zajistíte, že ve vašem domě není žádný alkohol. Kromě toho se možná budete muset vyhýbat určitým lidem, pokud nerespektují vaše hranice a snaží se vás svést, abyste si s nimi dali drink.

6. Práce na projektu Passion

Pokud se během střízlivého ledna vyhýbáte některým společenským scénám kvůli kultuře pití, není lepší čas začít pracovat na vášnivém projektu .

Možná jste se vždy chtěli naučit, jak si vyrobit vlastní šperky, abyste mohli založit obchod Etsy. Nebo jste možná vždy snili o tom, že napíšete knihu nebo se naučíte fotografovat. To by mohl být ideální čas (s méně rozptýlením) pracovat na vášnivém projektu.

Obecně platí, že konzumace alkoholu vykolejí produktivitu. Od těch příšerných kocovin, které vás nutí zůstat celý den v posteli, až po akt poškozování sebe sama, takže se nemůžete soustředit na to, co byste měli dělat, projekty vášně a alkohol se nekombinují. Využijte tento střízlivý čas moudře a pracujte na projektu, který je pro vás důležitý.

7. Pamatujte, že nikomu nedlužíte vysvětlení

I když je moudré o svém plánu na střízlivý leden říct svým blízkým přátelům a rodině, aby se vás nesnažili svést z omylu, nedlužíte všem vysvětlení. Když jste s kolegy, přáteli nebo známými, kteří zrovna nedělají Střízlivý leden, nebo si jako jediní někde neobjednáváte alkoholický nápoj, nikdy nemáte pocit, že potřebujete něco vysvětlovat.

Je pravděpodobné, že pokud máte pocit, že vás ostatní odsuzují, je to všechno ve vaší hlavě. Je zcela normální rozhodnout se nepít alkohol. To není něco, co vyžaduje vysvětlení. Jinými slovy, nemusíte svou volbu obhajovat. Můžete se s jistotou zavázat ke střízlivosti, aniž byste cítili potřebu se bránit nebo vysvětlovat.

8. Stanovte si dílčí cíle, které jsou v souladu s vašimi střízlivými cíli

Proč neudělat z ledna nejproduktivnější měsíc v roce? Stanovte si dílčí cíle, které se hodí ke střízlivému životnímu stylu, jako jsou cíle v oblasti cvičení a fyzické kondice. Možná jako jeden ze svých cílů začnete třikrát týdně chodit na skupinové fitness kurzy. Práce na tomto vášnivém projektu by mohla být dalším dílčím cílem.

Když se všechny vaše cíle shodují a vzájemně se doplňují, může se Sober January cítit neuvěřitelně posilující a obohacující.

Střízlivý leden: Sečteno a podtrženo

Střízlivý leden může odhalit spoustu užitečných informací a zdravotních výhod. Dozvíte se, jak se vyrovnat s obtížnými emocemi nebo situacemi bez alkoholu, a uvědomíte si zdravotní přínosy vyloučení alkoholu. Dodáte svému tělu potřebný reset a budete se cítit skvěle.