Tipy a triky pro zlepšení vůle

Zlepšení vůle je něco, co by mělo být na seznamu předsevzetí každého. Ve skutečnosti možná nedosáhnete mnoha svých novoročních předsevzetí bez pevné vůle.

Síla vůle je životně důležitá pro zdravý, produktivní a šťastný život, protože je to vaše brnění a palivo k tomu, abyste pronikli hluboko do síly ve vás , abyste dosáhli důležitých cílů. Potřebujete také sílu vůle, abyste odolali impulzům nebo rozptýlením, které vašemu růstu nepomohou.

Jakmile najdete tuto sílu v podobě síly vůle, můžete ve svém životě vytvořit velké změny. Svých cílů můžete dosáhnout bez ohledu na to, jak náročný je život, protože jste odhodláni je následovat. Z tohoto důvodu se zlepšení vůle často rovná mnoha pozitivním výsledkům v životě.

Zlepšení vaší vůle by mohlo změnit váš život, ale jak to udělat? Představte si sílu vůle jako sval, který je třeba posilovat, procvičovat, protahovat a trénovat.

Využití vůle může znít jednodušeji, než uděláno, ale zlepšení vůle je jistě možné se správným myšlením. Každý, kdo někdy držel dietu nebo se pokusil skoncovat se špatným návykem, jako je kousání nehtů nebo kouření, by potvrdil, že pokušení je všude , takže je těžké dosáhnout trvalých změn.

Je těžké skoncovat s nezdravými návyky, na které jste si zvykli. Dokonce i chytří a organizovaní lidé se mohou snadno zhroutit a ztratit svou vůli, když budou čelit své vlastní verzi „kryptonitu“ nebo něčemu, co milují, co pro ně nemusí být nutně dobré, jako je alkohol, doutníky, jejich láska k nezdravému jídlu nebo dokonce spoluzávislé vztahy.

Zjistěte více o konceptu vůle níže a o tom, jak by vás maximalizace vaší vůle mohla dostat přesně tam, kam v životě potřebujete:

Co je síla vůle a proč na ní záleží?

Podle Americké psychologické asociace (APA) vypovídá síla vůle o vaší schopnosti odolat krátkodobému pokušení nebo okamžitému uspokojení k dosažení dlouhodobých cílů a cílů. Síla vůle je forma kontroly nad svými vlastními činy a chováním.

Zlepšení vůle koreluje s pozitivními výsledky v životě, protože je prediktorem úspěchu v osobním i profesním úsilí. Zlepšení vůle může zvýšit vaše sebevědomí, pomůže vám držet se diety, poskytne vám výhodu v tom, že budete vynikat ve vzdělání, poskytne vám lepší finanční zabezpečení, sníží spotřebu látek nebo alkoholu a zlepší vaše celkové zdraví.

Někteří označují sílu vůle za sebekázeň , která umožňuje jednotlivcům provádět pozitivní a trvalé změny. Síla vůle se navíc rovná lepší sebekontrole a vnitřní síle , což vám může pomoci dosáhnout vašich cílů i přes chyby, které jste na cestě udělali. Povaha vůle je velmi složitá a byla po léta zkoumána mnoha výzkumníky.

Mnoho lidí chce mít lepší vůli než v současnosti. Pokud to zní jako vy, pokračujte ve čtení.

Zlepšení vůle: Věda o sebeovládání

Jednou z prvních studií, která se ponořila do konceptu síly vůle, byl test marshmallow v 60. letech minulého století a na sociálních sítích někdy uvidíte stejný experiment prováděný dnes. V tomto testu je dítě ponecháno samo v místnosti s jedním marshmallow. Dostává výslovné pokyny, aby se ho po dobu 15 minut nedotýkal. Pokud je ochoten odolat snězení pamlsku, může dostat druhý marshmallow, když se výzkumník vrátí. Děti, které se testu zúčastnily, byly po několika letech přehodnoceny. Ty děti, které oddalovaly uspokojení a projevovaly silnou vůli, aby si užily vyšší odměnu, měly v dospělosti lepší úspěch.

Tyto výsledky naznačují, proč je nezbytné využívat, vychovávat, posilovat a trénovat vůli i v mladém věku. Mnoho vědců věří, že síla vůle je podobná svalu, který můžete cvičit, ohýbat a posilovat. Tento koncept však může být pěkně matoucí, protože Dr. Roy Baumeister říká, že vůle je jako sval, který také trpí únavou při intenzivním používání. Síla vůle není nekonečná! Zásoby vůle se mohou vyčerpat za den, pokud se lidé zapojí do příliš mnoha činností, které vyžadují hodně sebekontroly.

Jakmile lidé vyčerpají své zdroje vůle, může to mít za následek špatný výkon mentálních úkolů. Mohlo by to například znamenat podlehnout pokušení nezdravého jídla, přijmout lenost (ať už se jedná o vyhýbání se úklidu nebo necvičení), projevit špatnou kontrolu temperamentu nebo nechat se vykolejit rušivými vlivy, jako je záchvatovité sledování televize nebo hraní videoher namísto dělat pracovní projekt nebo domácí úkoly. Nedostatek vůle je nebezpečný, protože by vám mohl bránit v dosažení vašich cílů, ale také by vás mohl zakořenit ve špatných návycích, které vedou k nezdravému životnímu stylu a špatnému duševnímu zdraví.

Na druhou stranu, stejně jako fyzický sval, je důležité pravidelně trénovat své schopnosti vůle, aby byly silnější. Zlepšení síly vůle znamená dělat správné množství denní mentální kondice, aniž byste to přeháněli. Dělejte věci s mírou, abyste zabránili vyhoření a abyste se nestali podivínem, který se ovládá, který je příliš rigidní.

V kontextu sebekázně to znamená dávat si denně dostatek prostojů. Pokud se vaše vůle vyčerpá, potřebujete čas na zotavení, aby se váš sval vůle mohl obnovit a doplnit energii. Stejně jako vaše svaly potřebují po cvičení čas na regeneraci. Můžete tedy trénovat vůli a to naznačuje, že nejste navždy vázáni na ty špatné návyky, které vám tak trochu ničí život.

Podle Kelly McGonigal Ph.D. , profesor na Stanfordské univerzitě a autor knihy The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can To Get More Of It , síla vůle není ctností ani vrozenou vlastností, se kterou se jednotlivci rodí. Místo toho je to reakce mysli a těla , která může být ovlivněna faktory prostředí, jako je stres, nálada a spánek. Síla vůle je tedy biologická funkce, kterou můžete zlepšit zvládáním stresu, terapií, všímavostí, spánkem, správnou výživou a cvičením. Zlepšení vůle znamená cvičení sebeovládání, které může zlepšit vaše zdraví, zvýšit štěstí, zlepšit vaši sebelásku a podpořit lepší produktivitu.

Tipy, jak pracovat na zlepšení vůle

Pokud pracujete na sebezdokonalování, ať už se jedná o zdravou výživu, pravidelné cvičení, více čtení, přestat kouřit nebo se učit nový jazyk, bude potřeba tolik vůle, abyste byli dostatečně efektivní a efektivní, abyste dosáhli svých cílů. Je smutné, že některé špatné návyky je těžké překonat, protože se zdají být zakořeněné ve vašem systému. Můžete začít s dobrými úmysly, ale na cestě ztratíte dynamiku a kontrolu. Znamená to, že jste ztracený případ?

Odpověď je důrazné ne . Každý, kdo se na to zaměří, může zlepšit svou vůli a využít tento mentální rezervoár, aby mohl očekávat lepší výsledky při stanovování svých cílů. Každý, kdo se chce změnit k lepšímu a dokáže vidět širší obrázek včetně hodnoty změny k lepšímu, a využívá sílu vůle a dělá to. Zlepšení vůle by vás mohlo povzbudit, abyste zůstali na správné cestě navzdory potížím, pomůže vám vyhnout se rozptylování a vytvořit si nové a zdravější mikronávyky . Pokračujte ve čtení, kde najdete užitečné tipy na zlepšení vůle, které vám umožní ovládat své impulzy, zbavit se některých špatných návyků a znovu získat lepší sebekontrolu.

1. Nedělejte příliš mnoho rozhodnutí za jeden den

Pokud jste odhodláni maximalizovat svou vůli, pomůže vám to minimalizovat počet rozhodnutí, která za den uděláte. Omezení toho znamená, že byste utráceli méně energie na lehkomyslné věci a uchovali ji pro to, na čem záleží.

Pro ilustraci, Mark Zuckerberg a bývalý POTUS Barack Obama mají tendenci nosit denně stejné oblečení. Je to nudná šedá košile, džíny pro Zuckerberga a stále stejný oblek pro Obamu.

V rozhovoru pro Vanity Fair Barack vysvětlil své módní volby: „Snažím se rozhodnutí omezit. Nechci rozhodovat o tom, co jím nebo nosím. Protože musím udělat příliš mnoho jiných rozhodnutí.“ Omezíte-li své rozhodování na důležité záležitosti, mohlo by to zabránit vyčerpání rezerv vaší vůle. Koneckonců, jak zdůraznil Dr. Baumeister výše, síla vůle je omezená a tolik zdrojů síly vůle máte jen za den.

2. Věnujte pozornost důležitým rozhodnutím a buďte opatrní

Pro zlepšení vůle je zásadní vědět, kdy dělat důležitá rozhodnutí. Pokud jste ranní člověk, složité úkoly nebo významné problémy je lepší řešit brzy ráno, než nastane „ vyčerpání ega “. Vyčerpání nastane, protože lidé mají pouze sadu mentální energie na rozhodování nebo vykonávání kontroly za den. Z toho samého důvodu většina manažerů pořádá důležité schůzky ráno, místo aby se blížila šťastná hodina. Každý má tendenci mít lepší prostor nad hlavou, když čerstvě vstane z postele, než když je pozdě během dne a blízko k návratu domů.

Ze stejného důvodu tento koncept vyčerpání využily i obchody s potravinami. Candy je často ve frontách na pokladně, aby kořist na to, co je známé jako únava z rozhodování . Poté, co projdete uličkami a uděláte spoustu rozhodnutí o tom, co koupit, najdete tyčinku Milky Way a její rychlé zvýšení energie vypadá atraktivněji než obvykle. Pokud chcete uplatnit lepší vůli, je důležité věnovat pozornost při rozhodování.

3. Vyvolejte sílu vůle prostřednictvím meditace

Proč buddhističtí mniši vždy působí klidně, vyrovnaně a ovládají se? Odpověď je, že potřebují čas, aby trénovali svou vůli prostřednictvím meditace. Sílu vůle můžete zlepšit tím, že se naučíte tiše sedět a poskytnout si chvíli tichého přemýšlení nebo meditace, i když to znamená začít s pěti minutami denně. Kromě toho, že je to velmi uvolňující, umění léků vám může pomoci ovládat vaše impulzy a pomáhá vám stát se sebevědomějším, což je kritický faktor při cvičení síly vůle.

Jak Travis Bradberry vyjádřil ve Forbes , „Meditace ve skutečnosti trénuje váš mozek, aby se stal strojem sebekontroly (a zlepšuje vaši emoční inteligenci). Dokonce i jednoduché techniky, jako je všímavost, která zahrnuje pouhých pět minut denně, abyste se soustředili na nic jiného než na svůj dech a své smysly, zlepšují vaše sebeuvědomění a schopnost vašeho mozku odolávat destruktivním impulsům.“

4. Upřednostněte svůj spánek

Člověk, kterému chybí spánek, se cítí omámeně a postrádá energii. Jedinci, kteří mají nedostatek spánku, častěji jednají impulzivně nebo se řídí svými instinkty, místo aby uplatňovali sílu vůle a dělali vědomá rozhodnutí. Studie z UC Berkeley naznačuje, že nedostatečný spánek ovlivňuje mozek, protože schopnost mozkových buněk absorbovat glukózu je snížena. Matthew Walker, profesor, řekl: „Zjistili jsme, že oblasti mozku na vysoké úrovni potřebné pro komplexní úsudky a rozhodování se otupí nedostatkem spánku, zatímco prvotní mozkové struktury, které kontrolují motivaci a touhu, jsou zesíleny.“

Část čelního laloku, která pomáhá se sebekontrolou, je potlačena, zatímco ostatní části spojené s impulsy jsou aktivnější, když jste ospalí. To je důvod, proč člověk trpící nedostatkem spánku častěji podlehne chuti na nezdravé jídlo nebo učiní unáhlené rozhodnutí. Touhy jsou také zesíleny, když jste ospalí, protože vaše tělo touží po glukóze nebo cukru, aby to kompenzovalo. Udělejte ze spánku prioritu a po probuzení se budete cítit svěže, znovu získáte více kontroly a posílí vůli. Dobře odpočatí a klidní jedinci mají tendenci naslouchat racionální části mozku místo té emocionální, která propadá pokušením.

5. Udělejte si čas na cvičení

Lidé si dávají předsevzetí, že budou každý Nový rok ‚více cvičit‘, a dokonce si zaplatí drahé členství v posilovně, aby je inspirovali k dalšímu pohybu. Často však zůstávají oddaní jen několik týdnů a jejich vůle vyhasne, ztratí dynamiku nebo jakoukoli motivaci, kterou měli kvůli efektu nového začátku nového roku – a tak skončí. Na vině je nedostatek sebekázně a nedostatek motivace, protože odhodlání cvičit vyžaduje sílu vůle. Pokud chcete být fyzicky aktivní nebo dosáhnout jiných předsevzetí, cvičení je skvělý způsob, jak trénovat svou vůli.

Studie provedená na univerzitě v Bristolu ukázala, že pohyb těla i na pouhých deset minut uvolňuje GABA. Jedná se o neurotransmiter, který uklidňuje mozek a pomáhá vám kontrolovat impulsy. Takže pokud jste v pokušení odfouknout si svršek u otravného spolupracovníka nebo sušenka prosí, abyste ji snědli na úkor vaší diety, krátká procházka by mohla tento impuls udržet pod pokličkou. Ze stejného důvodu vám může pomoci držet se svých fitness předsevzetí, když budete dělat malé tréninky a po troškách se budovat. Začněte s deseti minutami denně a poté přidávejte další, až se vaše vůle zlepší. To by mohlo oklamat váš mozek, aby se zavázal k hodinovému pravidelnému cvičení v posilovně.

6. Doplňte svůj mozek zdravými potravinami

Výzkum doktora Baumeistera odhalil, že rozhodování a vůle jsou neoddělitelně spojeny. Pokaždé, když při rozhodování využijete svou sílu vůle, postavíte racionální a emocionální části svého mozku proti sobě. Naneštěstí jedinci se špatnou stravou a stravovacími návyky budou s větší pravděpodobností činit emocionální rozhodnutí, pokud jde o jídlo, které si vkládají do úst, než jejich dobře živení protějšky. Mozek potřebuje dobré jídlo a zdravé tuky (jako jsou tučné ryby nebo avokádo), aby mohl fungovat.

Pokud to se zlepšením rezerv síly vůle myslíte vážně, vyživujte svůj mozek zdravým jídlem. Můžete začít dětskými kroky, jako je výměna bílé rýže za hnědou rýži, běžné těstoviny za celozrnné těstoviny nebo výměna sladkých medovo-oříškových cheerios za obyčejné. Když uděláte drobné změny, váš mozek si to neuvědomuje a vy se necítíte ochuzeni. Nakonec, když svůj mozek zásobíte potravinami bohatými na živiny, posílíte také svou vůli.

7. Sledujte svůj pokrok a odměňujte se

Lidský mozek se obrací směrem k okamžitému uspokojení (jako je dopaminový hit cukrové tyčinky nebo dokončení další úrovně videohry). Naše předurčení k okamžitému uspokojení je jedním z hlavních důvodů, proč síla vůle jde ven. To je normální, protože je snadné dát přednost tomu, co je snadné, před něčím obtížným. Když si to osvojíte, může to být pro vás mnohem snazší, když překypuje pokušení. Pomohlo by rozdělit svůj cíl na menší dětské krůčky a po splnění každého úkolu, jako je epizoda vašeho pořadu, přidělit plánovanou odměnu pro sebe. To by mohlo pomoci aktivovat vaši vůli, protože sledování vašeho pokroku vás motivuje k tomu, abyste se drželi svého plánu.

Navíc pobídky při sledování dětských kroků nabízejí povzbuzení, aby vás tlačili i v těch nejnáročnějších dnech. Sledování vašeho pokroku vám může zabránit hodit ručník do ringu a vzdát se. Zkuste si například zmapovat počet dní, kdy jste nekouřili, nebo si vytvořte protokol o shozených kilogramech . Za dny, kdy uklouznete a vykouříte jedno cigárko nebo se přejedete, vám tento deník, na který se můžete ohlédnout, ukáže, jak daleko jste pokročili, a mohl by vám zabránit v pocitu selhání.

Jste připraveni ohýbat svou vůli?

Je pravda, že vůle je jako sval, který se pravidelným cvičením zesílí. Avšak stejně jako silový trénink, který varuje před přepětím, aby se zabránilo svalové únavě a zraněním, musíte také používat svou vůli s rozvahou, abyste se vyhnuli vyčerpání rezerv. Zpočátku netrénujte svou vůli významnými rozhodnutími. Začněte s malými. Například místo toho, abyste se pokusili náhle eliminovat sladké svačiny, abyste zhubnuli, začněte v malém výběrem ovoce ke svačině přes sušenku třikrát týdně. Jakmile si to osvojíte, zvětšete to na více dní, protože víte, že to dokážete, protože se zlepšila vaše vůle a sebeovládání.